przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
455685 odwiedzin

Informacje ogólne

A A A

Adres: Park Linowy znajduje się na obiektach MOSiR przy ul. Chopina 101.

Dni i godziny otwarcia: W sezonie 2022 obiekt zakończył swoją działalność. W wakacje park jest czynny codziennie w godzinach 12.00 - 19.00. Godziny funkcjonowania mogą ulec zmianie przy złych warunkach atmosferycznych.

W skład Parku wchodzą:

Trasa zielona
Umieszczona na wysokości około 3 metrów, w skład której wchodzą  drewniane platformy oraz dziesięć przeszkód linowych różnego typu, w tym zjazd tyrolski ulokowany na końcu trasy o długości 20 metrów. Łączna długość trasy to 81 metrów.

Trasa czerwona

Umieszczona na wysokości około 6 metrów, w skład której wchodzą drewniane elementy oraz dziesięć przeszkód różnego typu, w tym zjazd tyrolski o długości 90 metrów. Łączna długość trasy to 165 metrów

Linowy Plac Zabaw

Trasa Linowego Placu Zabaw została zaprojektowana na planie sześcioboku. Składa się z sześciu przystanków obwodowych oraz jednego centralnego. Pomiędzy wszystkimi urządzeniami rekreacyjnymi znajdują się przeszkody.

Jednorazowo na obiekcie mogą przebywać 24 osoby.

Korzystać z Parku mogą osoby które spełniają następujące warunki:

  • Maksymalna waga: 130 kg
  • Minimalny wiek: 8 lat
  • Sięgniecie ręką na trasach minimum do wysokości 1, 50 m
  • Uczestnicy do 18-stu lat muszą mieć towarzystwo osoby starszej (Nadzorującej)

Osoba nadzorująca – osoba powyżej 18 lat, która jest rodzicem lub prawnym opiekunem lub ma upoważnienie rodzica lub opiekuna prawnego i przeszła ona szkolenie aby towarzyszyć dziecku/iom - Instruktor podejmuje decyzje czy nadzorujący dorosły towarzyszy dziecku na ziemi czy na wysokości (na jednego dorosłego może przypadać dwoje dzieci).

Każdy korzystający wypełnia oświadczenie korzystania z Parku Linowego. W przypadku osób niepełnoletnich oświadczenie wypełnia rodzic bądź opiekun prawny.

Oddany do użytku został w 2020 r.

W ZWIĄZKU ZE SPECYFIKĄ  DRZEW IGLASTYCH, PNIE DRZEW NA KTÓRYCH ZNAJDUJĄ SIĘ PLATFORMY MOGĄ WYDZIELAĆ DUŻĄ ILOŚĆ ŻYWICY, CO NIESTETY MOŻE POWODOWAĆ ZABRUDZENIE ODZIEŻY WIERZCHNIEJ UŻYTKOWNIKÓW PARKU LINOWEGO.

kontakt