przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
455685 odwiedzin

Regulamin i karta zgłoszeniowa

A A A

KARTA ZGŁOSZENIOWA olimpiada seniorów.docx

 

 

Regulamin

8.Sochaczewska Olimpiada Seniorów pod patronatem i o puchar Burmistrza Sochaczewa

Termin: 16 listopada 2022r., godz. 9.30

Miejsce : hala sportowa ul. Kusocińskiego 2

Program:

-ok. godz. 9.00 –przybycie zawodników, wypełnienie kart zgłoszeniowych, zapoznanie z regulaminem i przebiegiem poszczególnych konkurencji

- godz. 9.30– uroczyste otwarcie Olimpiady

Godz. 9.40. - Parada kapeluszy – zapraszamy drużyny do udziału w pokazie mody nakryć głowy , każda drużyna proszona jest o przygotowanie min. 3 nakryć głowy, które zaprezentuje podczas pokazu. Komisja złożona z reprezentantów drużyn, zaproszonych gości, przedstawicieli organizatora wybierze 3 najciekawsze stylizacje, a ich właściciele otrzymają nagrody specjalne, w tym statuetki.

Przebieg konkurencji:

W konkurencji warcabów biorą udział 2 osoby wytypowane z drużyny, w memoriadzie 4 osoby, a w konkurencjach sprawnościowych 6 osób z każdej drużyny.

 - ok. godz. 12.30-13.00 Po zliczeniu punktacji , wręczenie nagród i podsumowanie olimpiady

Poczęstunek

Konkurencje

  1. 1.       Warcaby

Turniej rozgrywany parami – po 2 osoby z drużyny

System każdy z każdym

  1. 2.       Memoriada

Od 2 do 4 osób z drużyny

Rozwiazywanie testów  Zadania konkursowe nie sprawdzają wiedzy z żadnej dziedziny, lecz umiejętności kojarzenia i zapamiętywania. Podczas Memoriady uczestnicy zmierzą się z kilkoma zadaniami, z których każde będzie stanowiło inną trudność pamięciową.

  1. 3.       Sprawnościowe:

6 osobowe drużyny

Konkurencje sportowe

 

1.            PIŁKĄ DO CELU - zadanie dla całej drużyny ,  cała drużyna trzyma za pomocą sznurków płytę z wyciętym otworem na piłkę. Zadaniem drużyny jest tak balansować piłką na płycie, by wcelować piłką do otworu. Konkurencja na czas. Kto wykona zadanie szybciej ten wygrywa

2.            RZUTY DO KOSZA - każdy zawodnik ma 3 rzuty do kosza. Udział bierze 6 osób. Wygrywa drużyna, która zdobędzie największą ilość punktów

3.            PROCA XXL - każdy z zawodników ma dwa strzały z wielkiej procy do bramki piłkarskiej. Liczy się ilość celnych strzałów

4.            PAPIER, KAMIEŃ , NOŻYCE - konkurencja drużynowa, każdy z każdym- drużyny stają naprzeciwko siebie na końcach torów wyznaczonych przez hula hop , każdy zawodnik wskakuje do hula hop w kierunku do drużyny przeciwnej, przy spotkaniu z przeciwnikiem zawodnicy grają w PAPIER , KAMIEŃ , NOŻYCE, zawodnik który wygrał skacze dalej w kierunku drużyny przeciwnej, zawodnik który przegrał , wraca do swoje drużyny , a jego miejsce zajmuje kolejna osoba z drużyny, która porusza się w kierunku przeciwnika. Wygrywa ta drużyna, której zawodnicy pokonają szybciej tor hul hop.

5.            KÓŁKO I KRZYŻYK - konkurencja drużynowa, każdy z każdym . Zasady jak w tradycyjnej grze Kółko i krzyżyk - drużyny grają na zmianę rzucając swoimi piłkami na przyczepione na tablicy tarcze z rzepami, starają się trafić na wybrane pole, by ułożyć trzy swoje piłki w jednym rzędzie (pionowym, poziomym lub po ukosie). Której drużynie się to uda szybciej, ta wówczas wygrywa.

6.            KRĘGLE - wszystkie osoby z drużyny mają po jednym rzucie kulą w stojące kręgle, liczy się łączna ilość strąconych kręgli. Wygrywa drużyna z największą ilością strąconych kręgli. Kręgle ustawiane są na nowo po każdym zawodniku z danej drużyny.

 

Cele współzawodnictwa:

- propagowanie aktywnych form wypoczynku

- doskonalenie sprawności fizycznej przez czynny udział w zawodach sportowych

- integracja środowiska seniorów i utrwalanie więzi poprzez wspólne poznanie i wymianę doświadczeń na gruncie sportowo-rekreacyjnym

- utrzymanie i podnoszenie kondycji uczestników zawodów

- wyłonienie najlepszych uczestników turnieju i zespołów 

 

Uczestnictwo :

W zawodach mogą brać udział osoby w wieku +50 lat , prowadzimy klasyfikację indywidualną i drużynową, zawodnicy zaznaczają w zgłoszeniu przynależność drużynową

Reprezentacje zaproszonych organizacji pozarządowych w ilości 6 – 12 osób

Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie telefoniczne pod numer telefonu 721-121-011 lub mailowo na adres mosirs@mosir.sochaczew.pl  oraz wypełnienie w dniu zawodów karty zgłoszeniowej, co wiąże się z akceptacją regulaminu i złożeniem oświadczenia o braku przeciwskazań zdrowotnych do udziału w zawodach.

Obowiązuje strój i obuwie sportowe.  Zawodników obowiązuje przestrzeganie regulaminów obiektów, na których odbywają się zawody.

 

Nagrody:

Ogłoszenie wyników nastąpi po zakończeniu wszystkich konkurencji.

W poszczególnych konkurencjach - za zajęcie pierwszego, drugiego, trzeciego miejsca, zostaną wręczone medale i drobne upominki.

Prowadzimy również klasyfikację drużynową. Wszystkie drużyny otrzymają pamiątkowe nagrody w zależności od zajętego miejsca. Wszyscy uczestnicy Olimpiady otrzymają również certyfikat udziału.

Dodatkowo przyznane  zostaną  pamiątkowe Puchary Kibica Olimpiady za najlepszy doping dla zawodników.

kontakt