przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
343996 odwiedzin
Gra terenowa "Poznaj MOSiR"

 

GRA TERENOWA „POZNAJ MOSiR”

W tym roku obchodzimy okrągły jubileusz istnienia Pływalni w Sochaczewie, a tym samym powołania Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Choć do obchodów jest jeszcze trochę czasu, to mamy dla Was z tej okazji małą propozycję zabawy. Zachęcamy do udziału w swego rodzaju grze terenowej „Poznaj MOSiR”.

By wziąć udział w grze wystarczy przespacerować się po naszym terenie, wypełnić formularz zgłoszeniowy , odpowiedzieć na kilka pytań w nim zawartych i przesłać go na adres mosirsochaczew@interia.pl. Na uczestników czekają niespodzianki. Udział w zabawie jest jednoznaczny z akceptacją jego zasad i udzieleniem zgody na upublicznienie danych osobowych. Klauzula RODO dostępna na naszej stronie internetowej www.mosir.sochaczew.pl w zakładce MOSiR Sochaczew.

Zabawa trwa od 13.01 do 31.01. więc jest sporo czasu, by wziąć w niej udział. Zabawa jest prosta i ma zachęcić do rodzinnych spacerów, a przy okazji poznania MOSiR – u choć z zewnątrz. Nie zapominajmy również, że mamy lokalizacje i w innych miejscach, jak choćby kompleks obiektów sportowych przy ul. Chopina 101, czy w Karwowie, ale z racji tego , że główna siedziba MOSiR znajduje się przy ul. Olimpijskiej , nasza zabawa dotyczy tego terenu. Pamiętajcie, że nie wchodzimy do budynków, bo nie ma takiej potrzeby. Wszystkie odpowiedzi znajdziecie na zewnątrz lub w Internecie 😉

 

 GRA TERENOWA POZNAJ MOSiR.pdf

 

Grę zaczynamy od wejścia na teren Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczewie przy ul. Olimpijskiej 3, kończymy wychodząc od strony ul. Kusocińskiego 2.

 

 

Pytanie 1.

Pływalnia w Sochaczewie budowana była w okresie grudnia 1999 i maja 2001 r. Projektantem i wykonawcą basenu była firma MITEX S.A. Budynek wraz z urządzeniami zewnętrznymi tj. drogami, parkingami i zielenią zajmuje powierzchnię 8 800 m2.

  Które -lecie działalności obchodzi w tym roku sochaczewski basen?

……………………………………….

Pytanie 2.

W hali basenowej znajdują się:
- niecka sportowa o powierzchni wody 305 m2, wymiarach 12,5 x 25 m i głębokości 1,2 1,8 m
- basen rekreacyjny o powierzchni wody 98 m2 , głębokości 0,75 1,1 m wyposażony w tzw. "rwącą rzekę" i masaże wodne boczne i górne
- brodzik dla dzieci o powierzchni wody 14 m2 i głębokości 0,15 0,5 m
- dwa whirpoole z hydro i pneumomasażami
- dwie zjeżdżalnie zewnętrzne o długości 87 m i 85 m z oddzielnym lądowiskiem
- sauny
- widownia ( 106 miejsc)
- kawiarnia

Jakiego koloru są basenowe zjeżdżalnie?

………………………………………………………………………………

Pytanie 3.

MOSiR to nie tylko pływalnia, lodowisko czy hala sportowa. W skład Ośrodka wchodzi jeszcze kompleks obiektów sportowych przy ul. Chopina 101, czy w Karwowie, jak również Targowisko Miejskie.

Kto był pierwszym dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczewie?

………………………………………………………………………………………………………….

Pytanie 4.

Ten największy przedstawiciel delfinowatych wyróżnia się czarnym ubarwieniem z białymi plamami, zwykle nad oczami, na brzuchu i po bokach ciała.

Jakie zwierzę jest symbolem sochaczewskiej pływalni?

……………………………………………………………..

Pytanie 5.

Przechodząc alejką , przy której rośnie kilka gatunków drzew, krzewów ozdobnych , kierujemy się w stronę fontanny. W letnie , słoneczne dni można odpocząć w cieniu na ławeczkach ustawionych wzdłuż alejki.

Ile ławek znajduje się w alejce?

………………………………………………………………………

Pytanie 6.

Idąc alejką od strony pływalni , po lewej stronie zobaczycie wielki biały namiot. W tym sezonie na razie niestety nie mogło zostać uruchomione. W lecie służy jako kort tenisowy.

Jaką funkcję pełni biały namiot w sezonie zimowym?

………………………………………………………………………………….

 

Pytanie 7.

Choć na zimę większość ptaków odleciała i te z fontanny na naszym terenie również , to na pewno znajdziecie o nich informacje w Internecie.

Ile „metalowych” ptaków i jakich , przesiaduje w sezonie na mosirowskiej fontannie?

……………………………………………………

Pytanie 8.

Rośnie przy hali sportowej wśród innych drzew, ale to niepozorne drzewko, jako jedyne ma tabliczkę z nazwą.

Jakie imię nosi klon posadzony z okazji Dnia Ziemi?

…………………………………………………………

Pytanie 9.

Nasz spacer kończymy przed halą sportową przy ul. Kusocińskiego 2 . Docelowo na parkingu przed halą narysowane są linie do gry w koszykówkę, choć obecnie są już mało widoczne. Specjalny kosz stoi pod budynkiem hali.

Jak nazywa się dyscyplina uprawiana na tym urządzeniu?

………………………………………………………………………………

 

 

Pamiętajcie o swoich danych i przesłaniu formularza na adres mosirsochaczew@interia.pl

 

Imię i nazwisko uczestników zabawy:

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

e-mail i tel. kontaktowy do przedstawiciela drużyny

…………………………………………………………………

 

Akceptacja zasad gry i zgoda na upublicznienie danych osobowych.

 

Sochaczew, dnia……………..                                                          Podpis ………………

A A A
13.01.2021
godz.09:50
 
kontakt