przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
343887 odwiedzin
Sportowo-plastyczne wyzwanie feryjne - dzień drugi

Dziękujemy za pierwsze zdjęcia , przedstawiające Wasze ćwiczenia, jak i pierwsze prace plastyczne. Na razie przodują portrety piłkarzy, a w zasadzie jednego, ale mamy też pływaków, czy skoczków narciarskich.

Dzisiejsze wyzwanie sportowe również  polega na wykonaniu 10 sekundowych ćwiczeń: plank i skakanka oraz 5 sekundowych – Krzesełka przy ścianie, samolotu/jaskółki, nożyc poziomych i 5 pajacyków. Instrukcje do ćwiczeń znajdziecie w poście o feriach z MOSiR-em. Pamiętajcie o małej rozgrzewce i o zdjęciu, jak wykonujecie te ćwiczenia. Wasi opiekunowie przesyłają zdjęcie na adres: karta.sportowca@interia.pl , w tytule lub treści maila wpisując imię i nazwisko dziecka, klasę, nazwę szkoły do której uczęszcza oraz nazwę miejscowości zamieszkania uczestnika.

Dziś kończymy pierwsze wyzwanie plastyczne, czyli wykonanie portretu sławnego sportowca. Zdjęcie Waszej pracy również na adres: karta.sportowca@interia.pl. A od jutra przygotowujecie projekt medalu i pucharu 😉

Po prośbach rodziców zwiększamy zakres naszego wyzwania. Mogą w nim wziąć udział wszystkie chętne dzieci, nie tylko z terenu gminy czy miasta Sochaczew, również te młodsze, nieuczęszczające jeszcze do szkoły. Pamiętajcie, że chodzi tu przede wszystkim o dobrą zabawę.

 

A z racji tego, że wśród Waszych prac było sporo portretów skoczków narciarskich, a temat skoków narciarskich jest teraz jak najbardziej na czasie,  przedstawiamy kilka propozycji do ewentualnego wykorzystania w zabawach z dziećmi. Proponujemy wykonanie „skoczków narciarskich” ze słomek do napojów i papieru. Do wykonania skoczka potrzebujemy dwie słomki różnej wielkości, tak by jedna weszła w drugą. Zamiast większej słomki można użyć skuwki od długopisu lub mazaka. Warunek, by była w miarę lekka. Potrzebujemy jeszcze kartę papieru, na której rysujemy naszego skoczka. Tu znajdziecie przykład, jak narysować skoczka: https://www.youtube.com/watch?v=7pyPLlKuaYY

 

Najlepiej , jak skoczek nie jest zbyt dużych rozmiarów. Przyklejamy go do skuwki czy przyciętej, większej słomki. Nakładamy na słomkę do napoju. Możemy wykorzystać tak przygotowane zabawki do zawodów, kto dalej zdmuchnie swojego skoczka.

Tu znajdziecie podpowiedź , jak zrobić skoczka:

https://jdaniel4smom.com/2018/01/cool-science-projects-ski-jumping-straw-rockets.html

 

Można również przygotować rampę do skoków i skoczków z np. rolki do papieru i patyczków

https://toddlerapproved.com/2018/01/easy-little-people-ski-ramp-for-kids.html

Poniżej przedstawiamy inne propozycje zimowych projektów artystycznych dla dzieci, które można wykorzystać do zabaw z dziećmi i przygotowania również małej rywalizacji sportowej:

https://pl.pinterest.com/pin/242842604881084885/

http://alongcamecherry.co.uk/a-perfect-holiday-play-scene/

https://toddlerapproved.com/2018/01/toddler-winter-games-5-days-of-easy.html

A A A
05.01.2021
godz.12:15
 
kontakt