przejdź do Sochaczew.pl
327439 odwiedzin
MOSiR w czasie pandemii. Podsumowanie działalności.

Dziś podsumowaliśmy czerwcowe biegi wirtualne, ale chcielibyśmy również podsumować w pewien sposób działalność Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczewie w tym trudnym okresie, kiedy obiekty z powodu pandemii zostały zamknięte.

Nie było łatwo, ale daliśmy radę. Czwartek 12 marca zapamiętamy na długo. Zamknęliśmy wtedy wszystkie obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji , nie wiedząc na jak długo i jak w zasadzie mamy od tej chwili funkcjonować. Bez klientów pływalni, bez uczestników zajęć nauki pływania, bez zawodników poszczególnych sekcji w halach sportowych, uczestników zawodów, pikników. Wszyscy chyba zadawaliśmy sobie pytanie, jaki sens ma nasza działalność bez ludzi, jak organizować cokolwiek, kiedy nie można się spotkać.

Pierwsze dni, tygodnie poświęciliśmy na porządki, prace remontowe. Podjęto decyzję o remontach na Pływalni Orka, które zazwyczaj odbywały się podczas przestoju technologicznego. Wypuszczona została woda z niecek basenowych. W końcu przestój był, choć nieplanowany. Na innych obiektach również w miarę możliwości , starając się, by zrobić to bez większego wkładu finansowego, wyremontowane zostały schody, pomalowane ściany itp. Prace na remontowanym stadionie chwilowo ustały. Na obiektach panowała cisza, jakiej dawno tu nie było.

Musieliśmy odwołać tyle imprez, ale nie chcieliśmy, by przygotowania do nich poszły na marne. Dlatego też przenieśliśmy działalność, choć w niewielkim stopniu, do sieci. I tak w dniach, kiedy miały odbywać się planowo imprezy zaczęliśmy zamieszczać galerie zdjęć z poprzednich edycji, by powspominać, jak to kiedyś bywało 😉 Wrzucaliśmy propozycje zabaw dla dzieci, bo to imprez dla nich właśnie musieliśmy odwołać najwięcej. Zajęcia Małego Sportowca, które odbywały się co miesiąc w połączeniu z tematycznymi piknikami dla dzieci, przeniosły się do internetu. Przedstawialiśmy nie tylko daną dyscyplinę sportową, której przedstawiciele mieli być na zajęciach , jak choćby koszykówka czy karate, ale też propozycje zabaw, które miały odbywać się na piknikach towarzyszących, jak kosmiczne przygody czy zabawy w świecie dinozaurów.

Na naszym funpage`u pojawiały się galerie zdjęć z dotychczasowych turniejów Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej, której finały miały odbyć się tuż przed zamknięciem obiektu. Przypominaliśmy również zdjęcia ze wszystkich Grand Prix Sochaczewa w Tenisie Stołowym, Rajdów Rowerowych, pikników czy Olimpiad Przedszkolaków.

Ośmieleni pozytywnymi reakcjami poszliśmy krok dalej. Ogłoszony został konkurs fotograficzny „Mój domowy dzień sportowy” i wkrótce po nim - konkurs plastyczny „Moja ulubiona dyscyplina sportowa” . A wkrótce praktycznie każdego dnia na funpage`u pojawiała się propozycja zabaw, czy mini konkurs z okazji jakiegoś nietypowego święta. Wymyślaliśmy gry planszowe, krzyżówki dotyczące działalności MOSiR, czy opracowaliśmy zabawę internetową w wymyślenie sportowego pseudonimu. Zaprosiliśmy mieszkańców Sochaczewa na wirtualną wycieczkę po Muzeum Sportu i Turystyki. Uczciliśmy Dzień Ziemi, sadząc tradycyjnie drzewka i krzewy w terenie przy hali sportowej ul. Kusocińskiego 2. Zachęcaliśmy nawet do oglądania filmów o sporcie. A już w maju zaprosiliśmy zawodników do udziału w I Sochaczewskim Wirtualnym Biegu Majowym, w którym wystartowali biegacze, rowerzyści a nawet rolkarze. Każdy z uczestników otrzymał od nas wirtualny numer startowy do samodzielnego wydruku, jak i dyplom udziału, równie wirtualny. Ale były też i prawdziwe nagrody, wysyłane pocztą, dostarczane osobiście czy odbierane na naszych obiektach przy zachowaniu środków ostrożności.

 I jak się okazało duch sportu w narodzie nie zginął 😉 Była to chyba pierwsza tego typu impreza w historii Sochaczewa, ale i nie ostatnia, bowiem w czerwcu zorganizowaliśmy cały cykl wirtualnych biegów. Pierwszy odbył się z okazji Dnia Dziecka, a 4 z okazji Dnia Ojca. W biegach startowali zarówno dorośli, jak i dzieci. Chętnie dzielili się z nami zdjęciami ze swoich tras, za co jesteśmy im ogromnie wdzięczni.

Postanowiliśmy również uczcić Dzień Dziecka, dlatego też na naszych stronach pojawiły się konkursy, propozycje zajęć sportowych, życzenia od sekcji sportowych z terenu Sochaczewa, ale też warsztaty balonowe, słuchowisko, teatrzyk kamishibai czy „Rymowanki na sportowo” w wykonaniu dyrekcji i kierownictwa MOSiR. Wszystko zorganizowaliśmy bez nakładu środków finansowych, jedynie dzięki wzajemnej życzliwości i współpracy.

A w międzyczasie kolejne obiekty wracały do jako takiej normalności. Jeszcze w maju otwarto stadiony, boiska, prace remontowe na stadionie przy ul. Warszawskiej 80 nabierały tempa, a obiekt piękniał z dnia na dzień. Wkrótce otworzyły się hale sportowe i wrócili na nie trenujący z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa. Co prawda w okrojonej przez wytyczne liczbie, ale hale ponownie zaczęły tętnić sportowym życiem .

 Wreszcie też napełniono niecki basenowe i 6 czerwca swoją działalność wznowiła Pływalnia Orka. Tego samego dnia otwarty został nowy obiekt, wybudowany w ramach budżetu obywatelskiego- Park linowy.

Rozpoczęliśmy przygotowania do imprez sportowych, w ograniczonej formie, ale zawsze. Uruchomione zostały zapisy na 37 Półmaraton Szlakiem Walk nad Bzurą, przygotowaliśmy również sportową ofertę na wakacje.

Dziękujemy Państwu, że byliście z nami przez ten trudny czas, że powoli wracacie na nasze obiekty i zachęcamy serdecznie do udziału w naszych wakacyjnych propozycjach i nie tylko. Przypominamy w galerii niektóre nasze propozycje i wydarzenia z czasów zamknięcia obiektów.

A A A
06.07.2020
godz.08:44
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość