przejdź do Sochaczew.pl
324264 odwiedzin
36.Półmaraton Szlakiem Walk nad Bzurą już w niedzielę
W niedzielę 15 września o godz. 11.00 startuje 36 Półmaraton Szlakiem Walk nad Bzurą pod honorowym patronatem BURMISTRZA SOCHACZEWA PIOTRA OSIECKIEGO, JOLANTY GONTA STAROSTY SOCHACZEWSKIEGO oraz POSŁA NA SEJM RP MACIEJA MAŁECKIEGO. Uczcimy pamięć walczących w 1939 roku żołnierzy oraz pamięć Jana Cebrzyńskiego , pomysłodawcy imprezy oraz Sylwestra Rozdżestwieńskiego, wieloletniego komentatora biegu.
Trasa ponad 21 km biegu prowadzi ze stadionu przy Szkole Podstawowej w Kamionie przez Mistrzewice, Witkowice, Żuków, Chodaków do Sochaczewa, na boisko MOSiR przy ul. Warszawskiej 80.

Oficjalne otwarcie odbędzie się o godz. 9.40 przy ul. Warszawskiej 80. Biuro zawodów czynne będzie od 8.00 do 9.30 w namiocie lodowiska przy ul. Warszawskiej 80. Dwie szatnie z prysznicami do dyspozycji zawodników będą przy ul. Warszawskiej 80, 4 w hali sportowej przy ul. Kusocińskiego 2. Depozyt znajdziecie w hali sportowej przy ul. Kusocińskiego 2. Można również zostawić rzeczy w autokarze, który będzie jechał za zawodnikami.

Zawodnikom na trasie towarzyszyć będzie karetka z załogą , a na stadionie obecny będzie lekarz. Bieg poprowadzi OSK STRAŻAK. W punktach regeneracyjnych z wodą od firmy ŻYWIEC ZDRÓJ , pomagać będą harcerze ZHP SOCHACZEW, wolontariusze Klubu Wolontariuszy przy MOPS Sochaczew a wodę dowozić na rowerach będą CRAZY CYKLIST SOCHACZEW oraz ratownicy WOPR.
O bezpieczeństwo na drogach zadbają policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie oraz strażacy OSP Z TERENU GMINY SOCHACZEW I MŁODZIESZYN.
O godz. 10.00 zawodników z terenu parkingu Pływalni przewieziemy autokarami ZKM Sochaczew na miejsce startu do Kamiona. Bieg startuje o 11.00. Pomiarem czasu zajmie się firma ENTRE TIMING

O 11.00 zaczyna również się piknik rodzinny na boisku bocznym przy ul. Warszawskiej 80, a o 11.30 na boisku przy Warszawskiej pobiegną dzieci do 7 lat.
Podczas pikniku będzie można odwiedzić stoiska m.in. FUNDACJI OCHRONY ZABYTKÓW MAZOWSZA , WOPR SOCHACZEW, czy wziąć udział w zabawach z wolontariuszami KLUBU WOLONTARUSZY PRZY MOPS SOCHACZEW

W pakiecie startowym zawodnicy otrzymują : pamiątkowe koszulki ufundowane przez firmę INTERDOM PAWŁA JESIOŁOWSKIEGO, dyplom (Drukarnia w Chrzczanach), płyta z muzyką Sochaczewski Chór Niepodległa – dzięki uprzejmości Naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Joanny Kocik, batony od firmy HELIO S.A. oraz MARS POLSKA.
Po ukończonym biegu każdy zawodnik otrzymuje pamiątkowy medal , ufundowany przez Burmistrza Sochaczewa oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sochaczewie.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymują nagrody finansowe oraz puchary ufundowane przez BURMISTRZA SOCHACZEWA, STAROSTĘ POWIATU SOCHACZEWSKIEGO,WÓJTA GMINY SOCHACZEW.

Posiłek dla naszych biegaczy ufundowała w tym roku firma POLSKIE MŁYNY oraz BAR BROTHERS GRZEGORY. Soki ufundował TĘCZOWY OGRÓD, a jogurty firma BAKOMA. Marszałek Województwa Mazowieckiego, dzięki wsparciu MIROSŁAWA ADAMA ORLIŃSKIEGO ufundował nagrody dla dzieci. Rowery dla najlepszych zawodników Powiatu tradycyjnie ufundowała firma BIKELAND. O całość zadbają pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczewie.

TRZYMAMY KCIUKI ZA POGODĘ, ZA POMYŚLNY WIATR W PLECY I SZCZĘŚLIWE ZAKOŃCZENIE BIEGU. DO ZOBACZENIA W NIEDZIELĘ!
A A A
13.09.2019
godz.00:32
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość