przejdź do Sochaczew.pl
251457 odwiedzin

Podsumowanie ferii zimowych

A A A

PODSUMOWANIE FERII ZIMOWYCH 2018 – HALA SPORTOWA UL. KUSOCIŃSKIEGO 2

Tradycyjnie w ferie zimowe na terenie hali sportowej przy ul. Kusocińskiego 2 odbywały się zajęcia dla dzieci i młodzieży . Hala sportowa była w tym czasie ogólnie dostępna od godz. 8.00 do godz. 14.00. Chętni mogli skorzystać z zajęć na matach, gry w piłkę nożną czy siatkówkę i koszykówkę. Udostępnialiśmy również stoły do tenisa stołowego oraz zestawy do gry w badmintona.

Ferie  2018 w hali sportowej przy ul. Kusocińskiego 2 rozpoczęliśmy od X kolejki AMATORSKIEJ LIGI PIŁKI SIATKOWEJ, która odbyła się w sobotę 13 stycznia. W niedzielę 14 stycznia gościliśmy uczestników VI edycji turnieju tenisa stołowego „RODZINA NA MEDAL”, którego organizatorem był Sochaczewski Klub Tenisa Stołowego.

Od 15  do 26 stycznia w hali odbywał się obóz dochodzeniowy UKS ORKAN JUDO, codziennie na zajęciach judo trenowało 25 zawodników.

Dodatkowo odbywały się zajęcia piłki nożnej KLUBU SPORTOWEGO OLDBOY ORKAN SOCHACZEW , w których wzięło udział 9 zawodników oraz treningi tenisa stołowego Sochaczewskiego Klubu Tenisa Stołowego , w których brały udział 3 zawodniczki klubu oraz UKS MOSiR BASKET SOCHACZEW, w których również brało udział 3 zawodników. Z hali korzystali również sochaczewscy strażacy.  Popołudniami odbywały się zajęcia według stałego harmonogramu.

Od 15 do 26 stycznia odbywały się przygotowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji warsztaty, w których brało udział codziennie ok. 30-40 osób.

Wstęp na nasze zajęcia był bezpłatny i mogły w nim uczestniczyć zarówno dzieci jak i dorośli . Każdy uczestnik otrzymał od nas tzw. karnet aktywności, który był uzupełniany podczas kolejnych zajęć.

Nasze warsztaty trwały 10 dni – codziennie spotykaliśmy się w hali sportowej przy ul. Kusocińskiego 2 na różnego rodzaju zajęcia plastyczne, artystyczne, sportowe.

W poniedziałek 15.01.2018 zaczęliśmy zajęciami pod hasłem „MORSKIE OPOWIEŚCI”-  robiliśmy rybki, meduzy, ośmiornice, a nawet ocean z glonami, rafą koralową, delfinami i całą gromadą innych wodnych stworzeń.

We wtorek 16.01.2018 odbyły się warsztaty balonowe „BALONOWY WODNY ŚWIAT” – tworzyliśmy figurki z balonów : rybki, ośmiornice, koniki morskie. Dodatkowo zamykaliśmy się w bańce mydlanej i malowaliśmy buzie. W malowanych wzorach rządziły jednorożce, spidermany i kolorowi ninja.

W środę 17.01.2018 robiliśmy „PIRACKIE MAPY SKARBÓW”  - barwiliśmy i malowaliśmy solą, zużyliśmy ponad 6 kg soli i 50 mazaków.

W drugiej części zajęć szukaliśmy skarbu, ukrytego przez pirata Wiesława. By go odnaleźć musieliśmy wykonać kilka zadań sprawdzających, czy nadajemy się na prawdziwych piratów. Okazało się, że wszyscy piraci , obecni na naszych warsztatach :

- byli bardzo silni i bez problemu podnosili ciężary o wadze 400 kg 😉

- potrafili utrzymać równowagę podczas sztormu i przejść po linie

- nie bali się morskich potworów i zjadali ze smakiem „okropne okropności” 😉np. płetwy rekina, które zgubił jak szedł do kina (suszone morele), krążki meduzy, która miała za ciasne rajtuzy (suszone jabłka), cząstki ośmiornicy w różowej spódnicy (rodzynki)

- są dobrymi nurkami

- mają celne oko

- mają sprawny umysł i świetnie radzą sobie z zagadkami.

Skarb pirata ukryty został w sali judo w drewnianej skrzyni, a znalazły się w nim m.in. kolorowanki, szczoteczki do zębów 😉 i czekoladowe monety.

W czwartek 18.01.2018  na zajęciach „DLA DZIADKA I BABCI PREZENT ZAMIAST KAPCI” zrobiliśmy masę prezentów dla naszych babć i dziadków. Wykorzystaliśmy do tego i kubki plastikowe, sól barwioną, słomki, kolorowe papiery, brokaty, plastelinę, tasiemki, talerzyki papierowe, farby, kredki i wiele, wiele innych materiałów. Powstały piękne kolorowe wazoniki z kwiatkami, krawaty i muszki dla dziadków, torebki i sukienki dla babć, laurki w kształcie kubka , z prawdziwą herbatą jako dodatkiem, medale, a także magnesy na lodówkę z miejscem na zdjęcie wnucząt.

Piątek 19.01.2018 był „Dniem szalonych zagadek”. Odwiedziły nas trzy panie policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie – p. Iza Pajek, p. Agnieszka Dzik i p. Justyna Kostecka, które opowiedziały dzieciom m.in. o pracy policjanta, o bezpieczeństwie podczas ferii, obejrzeliśmy dwa filmy na ten temat, a dzieci mogły przymierzyć policyjną czapkę i zobaczyć, jak wyglądają prawdziwe kajdanki i pałka policyjna. Maluchy doskonale znały numery na policję, straż pożarną czy pogotowie, wiedziały też, jaki jest numer alarmowy.

W drugiej części dzisiejszych warsztatów bawiliśmy się w detektywów. Szukaliśmy podejrzanego o kradzież gołębi rasowych (choć pierwotnie miały jego łupem paść słodycze😉). Sprawa kradzieży okazała się bardzo prosta dla naszych feryjnych , halowych detektywów. Wspólnie zebrali dowody, wskazujące na podejrzanego, wykluczyli drogą dedukcji innych podejrzanych i znaleźli sprawcę , niejakiego Janusza, który został za swój czyn srogo ukarany (co widać na zdjęciach 😉).

Pobieraliśmy swoje odciski palców i wypełnialiśmy prawdziwe karty daktyloskopijne. Nie zdążyliśmy co prawda wykonać portretów pamięciowych, ale powstały kolorowe prace z naszych odcisków palców.

Rozwiązywaliśmy łamigłówki, quizy, krzyżówki i rebusy i bawiliśmy się w kalambury (dzięki pani Beacie i Czarkowi).

Dodatkowo ćwiczyliśmy współpracę w grupie, budując wieżę z klocków za pomocą specjalnej zabawki.

A na zakończenie każdy otrzymał małą słodką nagrodę, której Janusz nie zdążył ukraść 😉

 

W weekend 20-21 stycznia odbywała się w hali wystawa gołębi rasowych.

A w poniedziałek 22.01.2018 na zajęciach plastycznych pod hasłem „KLUSKI, KLUCHY, MAKARONY” barwiliśmy makaron. Barwne kluchy uzyskaliśmy dzięki zwykłej wodzie i kolorowej bibule. Później nawlekaliśmy makaron na sznureczki, włóczki czy wstążki i powstały piękne korale, bransolety, a nawet kolczyki. Tworzyliśmy również makaronowo-ryżowe obrazki, a na zakończenie malowaliśmy makaron lasagne i tworzyliśmy z niego lampiony. Nie zabrakło również harców z piłką czy budowania wieży z klocków bamp.

Wtorkowe zajęcia 23.01. opanowali Indianie z plemienia Odważnych Podróżników. „W INDIAŃSKIEJ WIOSCE” przygotowaliśmy barwne indiańskie pióropusze z piórkami, makaronowymi koralikami i tasiemkami. Każdy mógł zrobić łapacz snów i indiański totem, który stanął w hali na honorowym miejscu, obok wigwamów i „bizona”, którego również próbowaliśmy upolować. Zrobiliśmy fletnie i kije deszczowe i odtańczyliśmy indiański taniec deszczu wokół ogniska. Puszczaliśmy również sygnały dymne do afrykańskiego plemienia UGU BUGU, które odwiedziło nas na środowych zajęciach.

Mieliśmy również gości w naszej indiańskiej wiosce – najpierw odwiedził nas dzielny OLD MACIEJ SHATTERHAND FRANKOWSKI z ZIEMI SOCHACZEWSKIEJ oraz dwie sympatyczne SQUAW Z KRAINY WIELKICH KRAMNIC MIEJSKICH – p. Agata Kalińska i p. Halina Pędziejewska.

W środę 24.01 z kolei mieliśmy dzień  afrykański. „AFRYKA DZIKA, DAWNO ODKRYTA” – warsztaty plastyczne, na których tworzyliśmy afrykańskie maski, naszyjniki i instrumenty.

W czwartek 25.01.2018 odbyły się MINI WARSZTATY TKACKIE.  Uczyliśmy się robić włóczkę t-yarn z koszulek bawełnianych. Dzięki bogatej kolekcji koszulek z Europejskich Biegów Młodych Olimpijczyków , którą zgromadził pan Mieczysław Głuchowski - Dyrektor MOSiR , uzyskaliśmy włóczkę w kilku kolorach (najstarsza koszulka pochodziła z 2001 roku ) . Z tejże włóczki zrobiliśmy podkładki pod kubki, czy kocyki dla lalek  na specjalnych, zrobionych z listewek i gwoździ, warsztatach tkackich oraz okrągłe dywaniki, a nawet berety  na hula hopach. Robiliśmy również kolorowe, włóczkowe obrazki na specjalnej siatce.

W piątek 26.01.2018 bawiliśmy się w teatr cieni. Dzięki kreatywności uczestników warsztatów powstały fantastyczne teatrzyki, sceny, dekoracje. Powstały nawet teatrzyki przestrzenne , trójwymiarowe oraz postaci, wśród których królowały dziś dinozaury. Na finał przyszła kolej na przedstawienie swoich dzieł przed publicznością. Historie utworzone przez naszych twórców były pełne emocji, zwrotów akcji, a nawet angażowały do udziału całą publiczność .

Na zakończenie ferii z MOSiR-em w hali sportowej w sobotę 27 stycznia odbył się festyn dla dzieci pod hasłem „W świecie cyrku” . W sobotniej zabawie wzięło udział ok.70 osób.

Chodziliśmy po linie, skakaliśmy prze „płonące” obręcze, udawaliśmy słonie, konie, małpki, lwy. „Byliśmy” akrobatami, tancerkami i atletami o ogromnej sile. Co niektórzy nawet pokusili się o występy magiczne i „przecinali” przeuroczą tancerkę na linie – balonową Halinkę 😉. Były tańce, hulanki , swawole, malowanie buziek i balony, a także rodzinna wyprawa do cyrku. Wręczyliśmy również nagrody i dyplomy dla uczestników warsztatów feryjnych.

Każdy , nawet dorosły uczestnik zabawy dostał mały upominek od firmy GODAN. Była pizza od pizzerii Atmosfera oraz pyszne jabłka i soki od Tęczowego Ogrodu.

W niedzielę 28.01. odbyła się XI  kolejka Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej.

Łącznie z zajęć feryjnych w hali sportowej przy ul. Kusocińskiego 2 skorzystało ok. 1800 osób.

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość