przejdź do Sochaczew.pl
237903 odwiedzin

4 Olimpiada Seniorów

A A A

Stowarzyszenie Włókienko zwyciężyło w IV Olimpiadzie Seniorów pod patronatem i o puchar Burmistrza Miasta Sochaczew, która odbyła się w środę 15 listopada w hali sportowej przy ul. Kusocińskiego 2
Olimpiadę otworzył Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczewie Mieczysław Głuchowski wraz z Zastępcą Burmistrza Markiem Fergińskim , Wicestarostą Powiatu Sochaczewskiego Tadeuszem Głuchowskim, Wiceprzewodniczącym Rady Miasta Arkadiuszem Karasiem, Naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych Agatą Kalińską, pracownikami Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta, przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji , Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Szpitala Powiatowego w Sochaczewie i Radia Sochaczew. Imprezę poprowadził, jak zawsze fantastycznie Marcin Odolczyk.

Dla naszych seniorów wystąpili uczniowie Akademii Prymusa, w pięknej patriotycznej akademii z okazji Dnia Niepodległości oraz przedszkolaki z Tęczowego Przedszkola, które równie pięknie zatańczyły i zaśpiewały, a także zaprosiły do wspólnej zabawy wszystkich seniorów, obecnych na naszej imprezie.
A w tegorocznej edycji gościliśmy:
• DZIENNY DOM POMOCY SPOŁECZNEJ
• STOWARZYSZENIE WŁÓKIENKO
• POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW ODDZIAŁ REJONOWY W SOCHACZEWIE
• UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU
• i po raz pierwszy u nas, ale mamy nadzieję, że nie ostatni - KLUB SENIORA „RADOSNA JESIEŃ” W TERESINIE
Po części artystycznej wystąpił z pogadanką na temat bezpieczeństwa i zagrożeń przedstawiciel Komendy Straży Pożarnej w Sochaczewie.

Podczas imprezy towarzyszyli nam również uczniowie z Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie pod opieką pani Katarzyny Strzałkowskiej oraz wolontariusze z Klubu Wolontariuszy przy MOPS Sochaczew oraz niezawodni wolontariusze z Zespołu Szkół w Kozłowie Biskupim pod opieką pani Uli Mergner.

Nasi zawodnicy wzięli udział w kilku konkurencjach sprawnościowych: rzutach do kosza i do celu, wiązaniu krawata oraz budowaniu wieży z klocków bamp i tzw. stolikowych tj. memoriadzie, warcabach , kółko i krzyżyk oraz papier, kamień, nożyce. Zawsze staramy się dostosować przebieg naszej imprezy do naszych gości. Nie jest dla nas ważne , że tak mamy w programie i to ma się odbyć, ale to w czym czują się dobrze nasi wyjątkowi zawodnicy i jak dobrze się bawią. I tak było też i tym razem. Wyniki naszych drużyn były bardzo zbliżone, o ostatecznej kwalifikacji zaważyły dosłownie różnice jednego czy dwóch punktów.

Wyniki Olimpiady po zliczeniu wszystkich punktów przedstawiają się następująco:
1. Stowarzyszenie Włókienko
2. Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Sochaczewie
3. Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Sochaczewie
4. Klub Seniora Radosna Jesień w Teresinie
Panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku nie zdecydowały się ostatecznie wziąć udziału w naszych zmaganiach sportowych.

W konkurencji warcabów przyznaliśmy oddzielne nagrody, bo tej konkurencji nie wliczamy do punktacji ogólnej ze względu na to, że wystartowali w niej jedynie przedstawiciele trzech drużyn.
Na miejscu pierwszym znalazł się zwycięzca z roku ubiegłego pan Zbigniew Sykurski, na drugim miejscu pan Mieczysław Sławiński – obaj panowie z Dziennego Domu Pomocy Społecznej . Na miejscu trzecim była pani Halina Zakościelna ze Stowarzyszenia Włókienko.
Przyznaliśmy również dwa wyróżnienia za najlepszy doping, otrzymały je Stowarzyszenie Włókienko i Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów, które pięknie śpiewały i recytowały różne wierszyki, dopingujące zawodników.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary oraz medale i dyplomy, a także nagrody rzeczowe ufundowane przez naszych sponsorów:
• BURMISTRZA MIASTA SOCHACZEW PIOTRA OSIECKIEGO
• STAROSTĘ POWIATU SOCHACZEWSKIEGO JOLANTĘ GONTA
• RADIO SOCHACZEW
• NACZELNIK WYDZIAŁU KULTURY, TURYSTYKI I PROMOCJI MIASTA- JOANNĘ NIEWIADOMSKĄ-KOCIK
• NACZELNIK WYDZIAŁU SPORTU I ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH – AGATĘ KALIŃSKĄ
• Panią BEATĘ WOŹNIAK z FIRMY AVON i Komendę Powiatową Policji w Sochaczewie.

Pyszne soki ufundował pan Przemysław Wasilewski z TĘCZOWEGO OGRODU. BAR BROTHERS GRZEGORY – przygotował smaczny ciepły posiłek dla naszych uczestników, a CUKIERNIA SOWA przekazała ciasta.
Przedstawiciele Szpitala Powiatowego w Sochaczewie przez całą imprezę robili naszym seniorom pomiar cukru, ciśnienia.
Dziękuję serdecznie wszystkim naszym zawodnikom, sponsorom, gościom i wolontariuszom oraz pracownikom hali sportowej. Mam nadzieję , że spotkamy się za rok na kolejnej Olimpiadzie Seniorów.

 

Galeria zdjęć z wydarzenia pod linkiem

http://mosir.sochaczew.pl/galleryshow/3295?title=4-Olimpiada-Seniorow&sochaczew


kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość