przejdź do Sochaczew.pl
237903 odwiedzin

Aktualności

A A A

Kalendarz imprez

styczeń 2018

6 stycznia - Amatorska Liga Piłki Siatkowej

7 stycznia mecz V ligi tenisa stołowego

11 stycznia godz. 17.00 - mecz ekstraklasy kobiet w tenisie stołowym

13 stycznia - Amatorska Liga Piłki siatkowej

14 stycznia - Turniej Tenisa stołowego SKTS

FERYJNE WARSZTATY  Z MIEJSKIM OŚRODKIEM SPORTU I REKREACJI

 

PONIEDZIAŁEK 15.01.2018 GODZ. 9.30-11.30

 „MORSKIE OPOWIEŚCI” – zajęcia plastyczne 😉 wykonamy własne morza, oceany, akwaria z wykorzystaniem różnych materiałów

 

WTOREK 16.01.2018 GODZ. 9.30-11.30

„BALONOWY WODNY ŚWIAT” - warsztaty balonowe – tworzymy figurki z balonów - wykonamy balonowe rybki, ośmiornice, koniki morskie itp.

Dodatkowo proponujemy malowanie twarzy i bańki mydlane

 

ŚRODA 17.01.2018 GODZ. 9.30 -11.30

„PIRACKIE MAPY SKARBÓW”  - zajęcia plastyczne -barwienie i malowanie solą

Dodatkowo „pirackie” zabawy sportowe

 

CZWARTEK 18.01.2018 GODZ. 9.30 -11.30

„DLA DZIADKA I BABCI PREZENT ZAMIAST KAPCI” - warsztaty plastyczne – tworzymy kartki i prezenty na Dzień Babci I Dzień Dziadka

Dodatkowo gry i zabawy dla dzieci

 

 

PIĄTEK 19.01.2018 GODZ. 9.30 -11.30

„DZIEŃ SZALONYCH ZAGADEK”- zagadki, quizy, rebusy

Dodatkowo malowanie twarzy, zamykanie w bańce mydlanej

 

PONIEDZIAŁEK 22.01.2018 GODZ. 9.30 -11.30

„KLUSKI, KLUCHY, MAKARONY” – zajęcia plastyczne-  barwimy makaron, tworzymy ozdoby z makaronu, lampiony z makaronu lasagne

 

WTOREK 23.01.2018 GODZ. 9.30 -11.30

„W INDIAŃSKIEJ WIOSCE” – tworzymy indiańskie pióropusze,  fletnie Pana i kije deszczowe, czyli atrybuty INDIANINA

 

ŚRODA 24.01.2018 GODZ. 9.30 -11.30

„AFRYKA DZIKA, DAWNO ODKRYTA” – warsztaty plastyczne, tworzymy afrykańskie maski, naszyjniki i instrumenty

 

CZWARTEK 25.01.2018

MINI WARSZTATY TKACKIE 😉 uczymy się robić dywaniki i inne małe formy tkackie 😉

 

PIĄTEK 26.01.2018 GODZ. 9.30 -11.30

ZABAWA W TEATR CIENI - tworzymy własne teatrzyki, rekwizyty i układamy historie

 

SOBOTA 27.01.2018 GODZ. 16.00

W ŚWIECIE CYRKU – FESTYN DLA DZIECI

Będziemy chodzić po linie, przechodzić przez płonące koła, żonglować i tresować dzikie zwierzęta. Poudajemy atletów i klaunów i akrobatów. Wstęp tradycyjnie wolny. Zapraszamy w przebraniach cyrkowców ;)

 

Obóz dochodzeniowy UKS ORKAN JUDO

15.01 - 26.01 - sala judo w godz. 9.30-11.00, 15.00-15.30 duża hala w godz. 14.00-15.00

15.01. godz. 12.00-14.00 - Zajęcia piłka nożna KLUB SPORTOWY OLDBOY ORKAN SOCHACZEW

19.01. godz. 12.00-14.00 - Zajęcia piłka nożna KLUB SPORTOWY OLDBOY ORKAN SOCHACZEW

Obóz dochodzeniowy – piłka nożna UKS UNIA BORYSZEW 22.01.-26.01 godz. 9.30-14.00

Od 15.01. do 19.01 – warsztaty balonowe, plastyczne, zabawy dla dzieci możliwość gry w tenisa stołowego, badmintona, warcaby, scrabble w godz. 9.30 -11.30 w zależności od ilości i wieku dzieci

20. 01. - 21.01. WYSTAWA GOŁĘBI RASOWYCH

Od 22.01. do 26.01 – warsztaty balonowe, plastyczne, zabawy dla dzieci możliwość gry w tenisa stołowego, badmintona, warcaby, scrabble w godz. 9.30 -11.30 w zależności od ilości i wieku dzieci

27.01. godz. 16.00 – festyn dla dzieci W ŚWIECIE CYRKU

28.01. - kolejka Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej

 

 

 

IMPREZY GRUDNIOWE

Szczęśliwa 13 - Miejskie Przedszkole nr 1 wygrywa Olimpiadę Przedszkolaków

Choć podobno 13-tka to pechowa liczba , my w to nie wierzymy. Nam przyniosła dzisiaj samą radość, bo aż 13 przedszkoli wzięło udział w Zimowej Olimpiadzie Przedszkolaków o puchar i pod patronatem Burmistrza Miasta Sochaczew, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Miejsce pierwsze zajęło Miejskie Przedszkole nr 1 , zdobywając aż 85 punktów, na miejscu drugim z różnicą dosłownie 1 punktu znalazło się Miejskie Przedszkole nr 3 im. Jana Brzechwy w Sochaczewie , a na miejscu trzecim Miejskie Przedszkole nr 7 im. M. Montessori w Sochaczewie z 80 punktami na koncie. Miejsce  czwarte , tuż o włos, zdobyło Niepubliczne „Tęczowe Przedszkole” z ilością 79 punktów. Na miejscu piątym, też różnicą jednego punktu znalazł się Oddział Przedszkolny w Zespole Szkół w Wyczółkach.  Miejsce szóste to ex aequo aż trzy przedszkola: Niepubliczne Przedszkole Świat Malucha, Niepubliczne Przedszkole Małe Zuchy, Miejskie Przedszkole nr 6 im. J. Tuwima w Sochaczewie z 77 punktami na koncie. Na miejscu IX z 76 punktami znalazły się : Niepubliczne Przedszkole „Wesołe Tuptusie” i Niepubliczne Anglojęzyczne Przedszkole „Leśne Skrzaty”. Miejsce XI należy do Niepublicznego Przedszkola „Koralik” w Sochaczewie, które zdobyło 72 punkty, a na miejscu XII znalazło się Miejskie Przedszkole nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Sochaczewie z 63 punktami. Miejsce trzynaste zajęli najmłodsi uczestnicy Olimpiady Przedszkole Niepubliczne „Słoneczko” w Rozlazłowie z 56 punktami na koncie.

 

Wszystkie przedszkola otrzymały z rąk naszych gości puchary Burmistrza Miasta Sochaczew Piotra Osieckiego i nagrody rzeczowe ufundowane przez głównego sponsora Olimpiady Firmę Bast pana Michała Gołębiowskiego oraz Drukarnię Vilpol. Wszystkie maluchy otrzymały również skromne upominki, dyplomy i medale ufundowane przez Starostę Powiatu Sochaczewskiego Jolantę Gonta, a także soki i jabłka ufundowane przez Tęczowy Ogród pana Przemysława Wasilewskiego.

 

Nasi sportowcy rywalizowali w siedmiu konkurencjach, które wsparli również sponsorzy, fundując nagrody dla zwycięskich drużyn w danej konkurencji.

W konkurencji Snajperzy nagrody ufundowała Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie , a nagrody wręczały panie Izabela Pajek i Agnieszka Dzik i trafiły one do Tęczowego Przedszkola.

W konkurencji Architekci – nagrody ufundowała Pani Joanna Niewiadomska – Kocik - Naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji , które wraz z upominkami  od Pana Marcina Głuchowskiego Architekta trafiły do przedszkola Koralik. Nagrody w imieniu pani Naczelnik wręczył Daniel Janiak .

Radio Sochaczew reprezentowane przez Tomasza Marciniaka ufundowało nagrody dla zwycięzcy konkurencji Skoczkowie , czyli Miejskiego Przedszkola nr 7. 

W konkurencji Hokeiści wygrały aż cztery przedszkola Miejskie Przedszkole nr 1, Świat Malucha, Wyczółki oraz Miejskie Przedszkole nr 3. Nagrody w tej konkurencji również ufundowała pani Naczelnik Wydziału Kultury, która przekazała nagrody także dla zwycięzców w konkurencji Kręglarze, gdzie zwyciężyły Leśne Skrzaty oraz Miejskie Przedszkole nr 1. 

W konkurencji Kowboje, którą patronatem objęło Ranczo Oregon wygrało przedszkole z Wyczółek.

W konkurencji Leśnicy wygrało Miejskie Przedszkole nr 3, a nagrodę wręczyli leśnicy z Nadleśnictwa Radziwiłłów. Nadleśnictwo przekazało również dodatkową nagrodę dla „leśnego przedszkola” czyli Leśnych Skrzatów, a także dla 3 nienagrodzonych w żadnej konkurencji przedszkoli, czyli Słoneczka, Miejskiego Przedszkola nr 6 i nr 4.

Puchar Kibica od Piłkarskich Orłów Mateusza Sikorskiego trafił w tej edycji do Wesołych Tuptusiów wraz z wejściówkami do Happy Parku. Mateusz Sikorski przyznał również dodatkową nagrodę dla kibiców z Miejskiego Przedszkola nr 7, a jest nią voucher na darmowe zajęcia Piłkarskich Orłów.

Prócz sportowej rywalizacji nie zabrakło również dzisiaj wspaniałej zabawy. Bardzo się cieszę, że maluchy z tylu przedszkoli zintegrowały się przy wspólnych tańcach i zabawie.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim małym sportowcom , ich rodzicom, opiekunom i paniom nauczycielkom za obecność na naszej imprezie. Byliście jak zawsze fantastyczni.

Dziękuję pomocnikom: przede wszystkim Uli Mergner i uczennicom szkoły w Kozłowie Biskupim oraz wolontariuszom z Klubu Wolontariuszy przy MOPS Sochaczew : Wiktorii, Dominice i Patrykowi. Dziękuję Marcinowi Odolczykowi za prowadzenie imprezy. Dziękuję naszym gościom : Paniom z Komendy Policji w Sochaczewie, Panu Ratownikowi ze Szpitala Powiatowego w Sochaczewie, Radiu Sochaczew,  Paniom z Rancza Oregon oraz Nadleśnictwu Radziwiłłów za obecność i przygotowanie stoisk,  i ufundowanie i wręczanie nagród. Dziękuję również Zastępcy Burmistrza Miasta Sochaczew Panu Markowi Fergińskiemu, Wiceprzewodniczącemu Rady Miejskiej Panu Arkadiuszowi Karasiowi ,Pani Agacie Kalińskiej – Naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych, Pani Annie Ulickiej Zastępcy Dyrektora MOSiR za obecność na naszej imprezie oraz wręczanie nagród oraz Panu Dyrektorowi Mieczysławowi Głuchowskiemu za otwarcie imprezy. Dziękuję wszystkim sponsorom oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tej imprezy.

 

Bogata galeria zdjęć autorstwa Macieja Frankowskiego z Ziemi Sochaczewskiej, Mateusza Sikorskiego z Piłkarskich Orłów, Patrka Majewskiego z Klubu Wolontariuszy przy MOPS Sochaczew


 

BALONOWA GWIAZDKA Z MOSIR-EM

Piękne kartki świąteczne z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia oraz balonowe bałwanki, aniołki i aureole wykonaliśmy  podczas Balonowej Gwiazdki z MOSiR-em. Nasze dzieła przekazaliśmy dla dzieci ze Szpitala Powiatowego w Sochaczewie.

Serdecznie dziękuję wszystkim dzieciom, rodzicom i dziadkom za mile spędzone popołudnie w tak sympatycznym gronie. Dziękuję wolontariuszom z Klubu Wolontariuszy przy MOPS Sochaczew za pomoc przy dzisiejszych warsztatach.


 

Imprezy w listopadzie

Misiowy festyn w hali sportowej

 W sobotnie popołudnie świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Mali goście nie zawiedli i licznie stawili się na przyjęcie w hali sportowej przy ul. Kusocińskiego 2 wraz ze swoimi ulubionymi misiami czy przytulankami. Odśpiewaliśmy gromkie Sto lat ! dla szacownego jubilata/solenizanta i zatańczyliśmy z naszymi misiami.

Maluchy mogły zrobić małe misie i inne figurki z masy solnej. Były zabawy z chustą , zamykaliśmy w bańce mydlanej, malowaliśmy buzie, kręciliśmy balony. Odwiedził nas balonowy Kubuś Puchatek , a nawet Tygrysek i Krówka.

Można było sfotografować się na ściance z Kubusiem Puchatkiem, a na zakończenie rozbić piniatę ze słodyczami.

Serdecznie dziękuję wszystkim zgromadzonym gościom za przybycie i wspólną zabawę. Mam nadzieję, że bawiliście się dobrze i będziecie nas jeszcze odwiedzać.

Dziękuję wolontariuszom z Klubu Wolontariuszy przy MOPS Sochaczew za nieocenioną pomoc, szczególnie Dominice, Wiktorii, Marcinowi, Patrykowi i Piotrowi. Dziękuję panu Przemysławowi Wasilewskiemu z Tęczowego Ogrodu za pyszne soki i jabłka.

Zapraszam do galerii zdjęć pod linkiem http://mosir.sochaczew.pl/gallerylist?title=galeria&siteId=1156&sochaczew

 

Otwarty Turniej Tenisa Stołowego

W niedzielę 26 listopada w hali sportowej przy ul. Kusocińskiego 2 rozegrany został Otwarty Turniej Tenisa Stołowego. W grupie I zagrały panie Karolina Kukawska, Bernadetta Bielawna, Dorota Baczyńska oraz jeden młodzieniec Jurek Sęk. Wyniki tych rozgrywek przedstawiają się następująco:
I miejsce Bernadetta Bielawna (3:0; 3:0; 3:1) 3 pkt
II miejsce Karolina Kukawska (3:1; 3:1; 1:3) 2 pkt
III miejsce Jurek Sęk (3:0; 1:3; 0:3) 1 pkt
IV miejsce Dorota Baczyńska (0:3; 1:3; 0:3) 0 pkt
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy, laureatka pierwszego miejsca dodatkowo sok z Tęczowego Ogrodu.

W drugiej grupie zagrało 13 osób, w tym 3 zawodniczki.
Miejsce pierwsze zajął Artur Kasprzak, na drugim miejscu uplasował się Jacek Malinowski, a miejsce trzecie zajęła Aleksandra Wojtczak. Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:
I miejsce – Artur Kasprzak (3:0; 3:0; 3:1; 3:0; 3:1; 3:0; 3:0; 3:0; 3:2; 3:0; 3:0; 3:0) 12 pkt.
II miejsce – Jacek Malinowski ( 3:2; 3:0; 3:0; 3:0; 3:2; 3:0; 1:3; 3:1; 3:0; 0:3; 3:0; 3:0) 10 pkt
III miejsce – Aleksandra Wojtczak (0:3; 3:1; 3:1; 3:2; 2:3; 3:0; 3:1; 3:1; 3:0; 1:3; 3;0; 3:0) 9 pkt
IV miejsce – Rafał Malinowski (2:3; 3:1; 3:0; 1:3; 3:0; 3:2; 3:0; 3:2; 3:0; 3:0; 3:0; 0:3; 3:0; 3:0) 9 pkt
V miejsce – Aleksandra Paruszewska (2:3; 0:3; 3:0; 2:3; 3:2; 3:1; 3:2; 3:0; 3:0; 0:3; 3:0; 3:0) 8 pkt
VI miejsce – Wiktoria Zaniewska (0:3; 0:3; 3:0; 2:3; 3:2; 1:3; 2:3; 3:1; 3:0; 0:3; 3:0; 3:0) 6 pkt
VII miejsce – Marek Korzemski ( 1:3; 0;3; 3:1; 1:3; 1:3; 0:3; 3:2; 3:2; 3:0; 2:3; 3:0; 3:0) 6 pkt
VIII miejsce - Adam Ertman (0:3; 1:3; 0:3; 1:3; 0:3; 3:2; 3:1; 1:3; 3:0; 1:3; 3:0; 3:0) 5 pkt
IX miejsce – Janusz Duch (0:3; 2:3; 2:3; 3:1; 0:3; 1:3; 3:0; 2:3; 3:0; 0:3; 3:0; 3:0) 5 pkt
X miejsce – Paweł Brodowski (3:1; 0: 3; 1:3; 3:2; 1:3; 2:3; 0:3; 2:3; 3:0; 0:3; 3:0; 3:0) 5 pkt
XI miejsce – Piotr Janusz (0:3; 0:3; 0:3; 0:3; 0:3; 0:3; 0:3; 0:3; 0:3; 3:0; 0:3; 3:1) 2 pkt
XII miejsce – Artur Drabek (0:3; 0:3; 0:3; 0:3; 0:3; 0:3; 0:3; 0:3; 0:3; 3:0; 0:3; 1:3) 1 pkt
XIII miejsce – Andrzej Lenart (0:3; 0:3; 0:3; 0:3; 0:3; 0:3; 0:3; 0:3; 0:3; 0:3; 0:3; 0:3) 0 pkt

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy, a zdobywca pierwszego miejsca dodatkowo skrzynkę jabłek od Tęczowego Ogrodu. Turniej sędziował Tomasz Ertman.
Serdecznie dziękuję wszystkim zawodnikom, na kolejny turniej zapraszam dopiero prawdopodobnie w styczniu 2018r.

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość