przejdź do Sochaczew.pl
238624 odwiedzin
XI Zawody Pływackie z okazji 100-lecia niepodległości

11.11.2018 na Pływalni ORKA w Sochaczewie odbyły się XI Zawody Pływackie z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości o Puchar Burmistrza Miasta Sochaczew. Podczas otwarcia zawodów gościliśmy Pana Burmistrza Marka Fergińskiego oraz zastępce Przewodniczącego Rady Miasta Pana Arkadiusza Karasia.

W zawodach wzięło udział 186 zawodników z 21 klubów pływackich. Były to kluby z Warszawy, Płocka, Ożarowa Mazowieckiego, Łodzi, Bydgoszczy, WOPR Rawa Mazowiecka, Płońsk, Żyrardów, Legionowo, Skierniewice, Grójec. Sochaczew reprezentowały 3 kluby pływackie UKS 2 Sochaczew, SRnRP Orka oraz WOPR Sochaczew. W klasyfikacji medalowej wygrał klub Trójka Łódź zdobywając 21 medali. Sochaczewski klub UKS 2 Sochaczew uplasował się na 6 miejscu zdobywając 3 złote, 5 srebrnych oraz 1 brązowy medal. Zawodniczy z Sochaczewa którzy wywalczyli medale to:

Aleksandra Czubik, która startowała w kategorii wiekowej 9-10 lat zdobyła: 2 miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym z czasem 34:96 s,2 miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym z czasem 40:68 s oraz 2 miejsce na dystansie 50 m stylem motylkowym z czasem 43:17 s.

Zuzanna Denisiewicz, która startowała w kategorii wiekowej 11 lat zdobyła: 2 miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym z czasem 33:75 s, 2 miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym z czasem 37:19 s oraz 1 miejsce na dystansie 50 m stylem motylkowym z czasem 35,82.

Franciszek Szymański, który startował w kategorii wiekowej 11 lat zdobył: 3 miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym z czasem 31:88 s, 1 miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym z czasem 44:29 s.

Zuzanna Denisiewicz, która startowała w kategorii wiekowej 14-15 lat zdobyła: 1 miejsce na dystansie 100 m stylem grzbietowym z czasem 1:13:61.

Na koniec zawodów 6-ściu najlepszych zawodników i zawodniczek z konkurencji 100 m stylem dowolnym wystartowało w wyścigu australijskim. W wyścigu dziewcząt zwyciężyła Maria Wysocka z Śródmiejskiego UKS Warszawa natomiast u chłopców zwyciężył Adam Wiśniewski z AQUA Żyrardów.
Wyniki z zawodów dostępne są pod linkiem:

Podczas zawodów o godzinie 12.00 połączyliśmy się całą Polską i odśpiewaliśmy Hymn Polski.