przejdź do Sochaczew.pl
246498 odwiedzin
Podsumowanie Letniej Olimpiady Przedszkolaków.

W dniu 2 czerwca na stadionie MOSiR w Sochaczewie przy ul. Warszawskiej 80odbyła się już V Letnia Olimpiada Przedszkolaków pod patronatem Burmistrza Piotra Osieckiego do której zgłosiło się 12 przedszkoli z terenu miasta i gminy Sochaczew.
Olimpiadę otworzyli Dyrektor MOSiR Mieczysław Głuchowski, Naczelnik wydziału sportu i organizacji pozarządowych Agata Kalińska, Członek zarządu powiatu Anna Ulicka.
Imprezę poprowadził bezbłędnie rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego Marcin Odolczyk. Zawody sędziowali wolontariuszki z ZS w Kozłowie Biskupim pod przewodnictwem niezastąpionej Uli Mergner, nauczycielki ZS w Kozłowie Biskupim, trenerki SCSW.

Młodzi olimpijczycy rywalizowali w 5 konkurencjach wliczających się do klasyfikacji generalnej oraz jednej specjalnej przygotowanej przez Piłkarskie Orły Mateusza Sikorskiego.
Pierwsza konkurencja "strusie pędziwiatry" rozgrywana pod patronatem Prezesa Radia Sochaczew Pawła Skumiała była sztafetą biegową z przekazaniem woreczka. Zwycięstwo w niej odniosło Miejskie Przedszkole nr 1, nagrody ufundowane przez naszą rozgłośnie w tej konkurencji wręczał Dziennikarz sportowy Tomasz Marciniak.
Druga konkurencja "trąbą do celu" polegająca na strzałach kijem do unihokeja do płotka wygrało Miejskie Przedszkole nr 7. Konkurencja była rozgrywana pod patronatem Dyrektora Szpitala Powiatowego w Sochaczewie Piotra Szenka, który ufundował nagrody aż dla trzech najlepszych przedszkoli w tej konkurencji.
Kolejna konkurencja "żabka mała", którą patronatem objął Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie Paweł Piątkowski padła łupem Miejskiego Przedszkola nr 6. Polegała ona na z sumowaniu łącznej długości skoków 10 zawodników biorących w niej udział.
Czwarta konkurencja "hipcio jest głodny" w której to dzieci rzucały piłeczkami do tenisa ziemnego do koszyków została wygrana przez Miejskie Przedszkole nr 1 w Sochaczewie. Nagrody specjalne w tej konkurencji ufundował Komendant Powiatowy Policji w Sochaczewie Michał Safjański.
W ostatniej konkurencji wliczanej do klasyfikacji generalnej "w małpim gaju" uczestnicy mieli za zadanie biegnąc przeskoczyć przez hula-hop oraz przebiec pod płotkiem. Dyscyplinę wygrało Przedszkole nr 6 i otrzymało nagrody ufundowane przez Dyrektora MOSiR Sochaczew Mieczysława Głuchowskiego.
Konkurencje dodatkową Piłkarskich Orłów Mateusza Sikorskiego w której dzieci strzelały do płotków wygrało Tęczowe Przedszkole, zawodnicy zostali udekorowani medalami i pucharem.
W klasyfikacji generalnej kolejność przedstawiła się następująco:
1. Miejskie Przedszkole nr 1,
2. Miejskie Przedszkole nr 6,
3. Małe Zuchy,
4. Miejskie Przedszkole nr 3,
5. Miejskie Przedszkole nr 7,
6. Miejskie Przedszkole nr 4,
7. Słoneczko,
8. Tęczowe,
9. Akademia Smyka,
10. Świat Malucha,
11. Leśne Skrzaty,
12. Wesołe Tuptusie.
Wszystkie przedszkola zostały udekorowane medalami ufundowanymi przez Starostę Powiatu Sochaczewskiego Jolantę Gonta oraz Wójta Gminy Sochaczew Mirosława Orlińskiego oraz pucharami od Burmistrza Piotra Osieckiego. Dodatkowo każde przedszkole otrzymało nagrodę rzeczową, które zostały ufundowane przez firmę BAST Michała Gołębiowskiego. Wejściówki do Happy Park przy ul. 600-lecia przekazała Monika Zwolińska, a vouchery na zajęcia pokazowe zostały przekazana przez Marcina Niemca i Ule Mergner z SCSW. Przy organizacji wydarzenia pomagali jak zwykle niezawodni wolontariusze z klubu wolontariusza przy MOPS w Sochaczewie oraz pracownicy MOSiR.
Podczas trwania zmagań uczestnicy jak i kibice mogli zapoznać się z radiowozem policyjnym oraz wozem strażackim oraz zadać pytania Panom Policjantom i Strażakom, którym z obecność bardzo dziękujemy.

Dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w przeprowadzenia wydarzenia i do zobaczenia na Zimowej Olimpiadzie Przedszkolaka.
Przygotował: Patryk Sobieraj.

A A A
08.06.2018
godz.11:13
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość