przejdź do Sochaczew.pl
251457 odwiedzin
Roboty na warsztacie - zajęcia dla dzieci

W związku z dużym zainteresowaniem warsztatami feryjnymi w hali sportowej przy ul. Kusocińskiego 2, proponujemy Wam kolejne spotkanie, połączone z zabawą dla dzieci, choć już nie karnawałową, ale z elementami sportu . Tym razem spotkamy się w sobotę 17 lutego o godz. 15.30.

"Na warsztat" bierzemy tym razem roboty*. Stworzymy własne „ roboty” z różnego rodzaju materiałów – kartonów, puszek, papieru, drutu, butelek itp. Wykorzystamy również w naszych warsztatach budowę obwodów zamkniętych, dzięki której zrobimy wspólnego „robota”, który będzie świecić, a nawet wprawimy w ruch jego „serce”, a może nawet całego robota**.

Po zajęciach technicznych zrobimy wyścigi robotów i konkurs zręczności ;)

 

* Informujemy, by w  związku z naszym zaproszeniem, nie było kolejnych niedomówień – nie chodzi o prawdziwe roboty, a te stworzone przez dzieci – proszę nie spodziewać się prawdziwych robotów , czyli  „mechanicznych urządzeń wykonujących automatycznie określone zadania, których  działanie może być sterowane przez człowieka, przez wprowadzony wcześniej program, bądź przez zbiór ogólnych reguł, które zostają przełożone na działanie robota przy pomocy technik sztucznej inteligencji”(za Wikipedią). Nasze „roboty” są jedynie wytworem niewinnej zabawy dla dzieci, z elementami drobnych doświadczeń i eksperymentów z zakresu fizyki.

**Spieszymy również wyjaśnić , że „serce” naszego robota to nic innego , jak prosty silniczek z  doświadczenia z drucikiem, baterią i magnesem. Jeśli chodzi o wprawienie w ruch całego robota – my będziemy jego mechanizmem. 

A A A
02.02.2018
godz.09:19
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość