przejdź do Sochaczew.pl
251457 odwiedzin
Dywaniki, podkładki, włóczka t-yarn - czyli mini warsztaty tkackie

Na dzisiejszych warsztatach tkackich uczyliśmy się robić włóczkę t-yarn z koszulek bawełnianych. Dzięki bogatej kolekcji koszulek z Europejskich Biegów Młodych Olimpijczyków , którą zgromadził pan Mieczysław Głuchowski - Dyrektor MOSiR 😉,  uzyskaliśmy włóczkę w kilku kolorach (najstarsza koszulka pochodziła z 2001 roku 😉) . Z tejże włóczki zrobiliśmy podkładki pod kubki, czy kocyki dla lalek 😉 na specjalnych, zrobionych z listewek i gwoździ, warsztatach tkackich oraz okrągłe dywaniki, a nawet berety 😉 na hula hopach. Robiliśmy również kolorowe, włóczkowe obrazki na specjalnej siatce. Wszystkie prace uczestnicy warsztatów zabrali do domów. Niewielki przykład prac tkackich, które dziś zrobiliśmy w hali sportowej przy ul. Kusocińskiego 2,  można oglądać na Pływalni Orka.

Przemiłym akcentem dzisiejszych zajęć było przygotowane przez dzieci podziękowanie dla mnie w formie plakatu, które na pewno zawiśnie na honorowym miejscu. Bardzo serdecznie dziękuję!

 Jutro zapraszamy na ostatnie warsztaty feryjne – Zabawa w teatr cieni – będziemy robić własne teatrzyki, rekwizyty i spróbujemy wymyślić przedstawienie.

Wstęp wolny! Zapraszamy! Proszę na piątkowe zajęcia zabrać ze sobą karnety aktywności.

A w sobotę wielki finał – festyn W świecie cyrku!

Sponsorami naszej sobotniej zabawy będzie Pizzeria Atmosfera, Tęczowy Ogród oraz firma GODAN. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, nie tylko uczestników warsztatów. Mile widziane przebrania.

A A A
25.01.2018
godz.08:48
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość