przejdź do Sochaczew.pl
214500 odwiedzin
Zapraszamy na wrześniowy Turniej Tenisa Stołowego

Wakacje się skończyły, zakończyliśmy również cykl naszych imprez wakacyjnych , ale nie próżnujemy i zapraszamy na kolejne. Zgodnie z obietnicami zapraszamy na kolejny Turniej Tenisa Stołowego tym razem o Puchar Dyrektora MOSiR w hali sportowej przy ul. Kusocińskiego 2 już w niedzielę 17 września od godz. 9.00.  Dla uczestników przygotowaliśmy nagrody.Zapisy w dniu Turnieju, system rozgrywek ustalony również w dniu zawodów.Serdecznie zapraszamy.

 Poniżej przedstawiamy krótką historię tenisa stołowego.

Historia powstania tenisa stołowego

Według legendy tenis stołowy został wymyślony w XIX wieku przez dwóch angielskich studentów. Pewnego deszczowego dnia, kiedy nie mogli oddawać się swej ulubionej grze w "jeu de paume" (przodka tenisa ziemnego), urządzili sobie minikort na stole i zaczęli grać, jeszcze bez wyraźnie określonych zasad.

Jako idealny sport do uprawiania pod dachem tenis stołowy stosunkowo szybko zdobył dużą popularność, głównie w zamożnych domach Londynu. Początkowo nazywano go rozmaicie - gossima, tenis domowy, pim-pam, wif-waf - ale z czasem upowszechnił się jako ping-pong. Słowo to, pochodzące od nazwy pewnej dużej firmy handlowej, od ponad stu lat jest synonimem tenisa stołowego.

Olimpijski debiut ...w roku 1988

Do 1902 roku w tenisa stołowego grano według najróżniejszych zasad i w rozmaitych miejscach, na stołach kuchennych i bilardowych, rakietami do tenisa, a nawet kawałkami szkła czy aluminium.

W roku 1902 niejaki Good "wziął byka za rogi" i wymyślił drewniane rakietki pokryte gumą oraz celuloidowe piłeczki, które szybko stały się standardem.

Na arenie międzynarodowej sport ten długo jednak nie mógł zdobyć popularności. W roku 1927 w Londynie odbyły się pierwsze mistrzostwa świata, uznane przez Międzynarodową Federację ITTF. W programie olimpijskim tenis stołowy pojawił się, w co trudno uwierzyć, dopiero 61 lat później, bo w roku 1988, na igrzyskach w Seulu. Wcześniej nigdy nawet nie był w nim obecny jako dyscyplina pokazowa.

 

Źródło: http://www.mirek28.republika.pl/historia.htm

A A A
05.09.2017
godz.08:33
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość