158920 odwiedzin

XV Otwarte Szkolne Mistrzostwa Powiatu Sochaczewskiego w pływaniu

Za nami już XV edycja Szkolnych Otwartych Mistrzostw Powiatu Sochaczewskiego w pływaniu. Zawody wspólnie z gospodarzem obiektu Dyrektorem MOSiR Panem Mieczysławem Głuchowskim otworzyli Starosta Powiatu Sochaczewskiego Pani Jolanta Gonta oraz Zastępca Burmistrza Miasta Sochaczew Pan Marek Fergiński. W sumie w zawodach wzięło udział 185 zawodniczek i zawodników!W najmłodszej kategorii wiekowej klas I-III SP na starcie stanęło 19 zawodniczek z których najlepsza okazała się Nikola Stępniak (Żuków) przed Zuzanna Denisiewicz (SP4) oraz Aleksandrą Czubik (Łowicz). W tej samej kategorii wiekowej chłopców udział wzięło 21 zawodników. Mistrzem Powiatu został Franciszek Szymański przed swoimi kolegami ze szkoły SP4, Adamem Czajką i Filipem Zygmunciak oraz Szulejewskim Maciejem (KĄTY).W klasach 4-6 SP (37 dziewcząt, 35 chłopców) Mistrzynią Powiatu została Domańska Zuzanna, vice Mistrzynią Zimochocka Alicja (obie SP4), trzecie miejsce przypadło Bogumile Czubik z Łowicza. Wśród chłopców bezkonkurencyjny okazał Norbert Oszczak (Teresin) przed Awtuch Maksymilianem i Zaczkowskim Adamem (oboje SP3).W szkołach Gimnazjalnych najlepszymi zawodniczkami wśród dziewcząt (27 zawodniczek) okazały się:1 miejsce – Tępczyk Patrycja (GIM1), 2 miejsce – Julia Tymorek(GIM1), 3 miejsce- Janiszewska Marcelina (KOZŁÓW), natomiast wśród chłopaków (33 zawodników) :1 miejsce- Mikołaj Komendarek (CHOPIN), 2 miejsce – Batłomiej Matczak (GIM2), 3 miejsce –Michurski Wiktor (CHOPIN).W wyścigach szkół ponadgimnazjalnych na starcie stanęło w sumie 13 zawodniczek i zawodników.Mistrzynią Powiatu została Natalia Wawer (Iwaszkiewicz), vice Mistrzynią – Aleksandra Ulicka, II vice Mistrzynią Patrycja Ulicka (obie L.O. Chopin). Wyścig finałowy Panów zakończył się rekordowym wynikiem w historii naszej Pływalni Maksa Frankowskiego, który „wykręcił” na 50m 24.20sek. Finiszował on przed swoimi kolegami ze szkoły Maciejewskim Wiktorem i Kajetanem Wilczakiem.Medale i Puchary ufundowali:Miasto Sochaczew - Burmistrz Piotr Osiecki,Gmina Sochaczew - Wójt Mirosław Orliński,Starostwo Powiatowe - Starosta Jolanta Gonta,Dyrektor MOSiR - Mieczysław Głuchowski,Za wszystkie błędy wynikające z ręcznej obsługi zawodów serdecznie przepraszamy. Do zobaczenia za rok! Dziękuje serdecznie Ratownikom Sochaczewskiego WOPR (Monika Koszela, Klaudia Selerska, Dariusz Stefaniak, Romuald Kajak), młodzieży z WOPR Sochaczew i Nauczycielom (Arkadiusz Rejman, Piotr Maciągowski i innym) pomagającym w przeprowadzeniu zawodów.Naczelnik zawodów Patryk Sobieraj