przejdź do Sochaczew.pl
256535 odwiedzin
Zimowa Olimpiada Przedszkolaków 2017

Choć podobno 13-tka to pechowa liczba , my w to nie wierzymy. Nam przyniosła dzisiaj samą radość, bo aż 13 przedszkoli wzięło udział w Zimowej Olimpiadzie Przedszkolaków o puchar i pod patronatem Burmistrza Miasta Sochaczew, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.. Miejsce pierwsze zajęło Miejskie Przedszkole nr 1 , zdobywając aż 85 punktów, na miejscu drugim z różnicą dosłownie 1 punktu znalazło się Miejskie Przedszkole nr 3 im. Jana Brzechwy w Sochaczewie , a na miejscu trzecim Miejskie Przedszkole nr 7 im. M. Montessori w Sochaczewie z 80 punktami na koncie. Miejsce  czwarte , tuż o włos, zdobyło Niepubliczne „Tęczowe Przedszkole” z ilością 79 punktów. Na miejscu piątym, też różnicą jednego punktu znalazł się Oddział Przedszkolny w Zespole Szkół w Wyczółkach a były. Miejsce szóste to ex aequo aż trzy przedszkola: Niepubliczne Przedszkole Świat Malucha, Niepubliczne Przedszkole Małe Zuchy, Miejskie Przedszkole nr 6 im. J. Tuwima w Sochaczewie z 77 punktami na koncie. Na miejscu IX z 76 punktami znalazły się : Niepubliczne Przedszkole „Wesołe Tuptusie” i Niepubliczne Anglojęzyczne Przedszkole „Leśne Skrzaty”. Miejsce XI należy do Niepublicznego Przedszkola „Koralik” w Sochaczewie, które zdobyło 72 punkty, a na miejscu XII znalazło się Miejskie Przedszkole nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Sochaczewie z 63 punktami. Miejsce trzynaste zajęli najmłodsi uczestnicy Olimpiady Przedszkole Niepubliczne „Słoneczko” w Rozlazłowie z 56 punktami na koncie.

 

Wszystkie przedszkola otrzymały z rąk naszych gości puchary Burmistrza Miasta Sochaczew Piotra Osieckiego i nagrody rzeczowe ufundowane przez głównego sponsora Olimpiady Firmę Bast pana Michała Gołębiowskiego oraz Drukarnię Vilpol. Wszystkie maluchy otrzymały również skromne upominki, dyplomy i medale ufundowane przez Starostę Powiatu Sochaczewskiego Jolantę Gonta, a także soki i jabłka ufundowane przez Tęczowy Ogród pana Przemysława Wasilewskiego.

 

Nasi sportowcy rywalizowali w siedmiu konkurencjach, które wsparli również sponsorzy, fundując nagrody dla zwycięskich drużyn w danej konkurencji.

W konkurencji Snajperzy nagrody ufundowała Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie , a nagrody wręczały panie Izabela Pajek i Agnieszka Dzik i trafiły one do Tęczowego Przedszkola. W konkurencji Architekci – nagrody ufundowała Pani Joanna Niewiadomska – Kocik - Naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji , które wraz z upominkami  od Pana Marcina Głuchowskiego Architekta trafiły do przedszkola Koralik. Nagrody w imieniu pani Naczelnik wręczył Daniel Janiak Radio Sochaczew reprezentowane przez Tomasza Marciniaka ufundowało nagrody dla zwycięzcy konkurencji Skoczkowie , czyli Miejskiego Przedszkola nr 7.  W konkurencji Hokeiści wygrały aż cztery przedszkola Miejskie Przedszkole nr 1, Świat Malucha, Wyczółki oraz Miejskie Przedszkole nr 3. Nagrody w tej konkurencji również ufundowała pani Naczelnik Wydziału Kultury, która przekazała nagrody także dla zwycięzców w konkurencji Kręglarze, gdzie zwyciężyły Leśne Skrzaty oraz Miejskie Przedszkole nr 1.  W konkurencji Kowboje, którą patronatem objęło Ranczo Oregon wygrało przedszkole z Wyczółek. W konkurencji Leśnicy wygrało Miejskie Przedszkole nr 3, a nagrodę wręczyli leśnicy z Nadleśnictwa Radziwiłłów. Nadleśnictwo przekazało również dodatkową nagrodę dla „leśnego przedszkola” czyli Leśnych Skrzatów, a także dla 3 nienagrodzonych w żadnej konkurencji przedszkoli, czyli Słoneczka, Miejskiego Przedszkola nr 6 i nr 4.

Puchar Kibica od Piłkarskich Orłów Mateusza Sikorskiego trafił w tej edycji do Wesołych Tuptusiów wraz z wejściówkami do Happy Parku. Mateusz Sikorski przyznał również dodatkową nagrodę dla kibiców z Miejskiego Przedszkola nr 7, a jest nią voucher na darmowe zajęcia Piłkarskich Orłów.

Prócz sportowej rywalizacji nie zabrakło również dzisiaj wspaniałej zabawy. Bardzo się cieszę, że maluchy z tylu przedszkoli zintegrowały się przy wspólnych tańcach i zabawie.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim małym sportowcom , ich rodzicom, opiekunom i paniom nauczycielkom za obecność na naszej imprezie. Byliście jak zawsze fantastyczni. Dziękuję pomocnikom: przede wszystkim Uli Mergner i uczennicom szkoły w Kozłowie Biskupim oraz wolontariuszom z Klubu Wolontariuszy przy MOPS Sochaczew : Wiktorii, Dominice i Patrykowi. Dziękuję Marcinowi Odolczykowi za prowadzenie imprezy. Dziękuję naszym gościom : Paniom z Komendy Policji w Sochaczewie, Panu Ratownikowi ze Szpitala Powiatowego w Sochaczewie, Radiu Sochaczew,  Paniom z Rancza Oregon oraz Nadleśnictwu Radziwiłłów za obecność i przygotowanie stoisk,  i ufundowanie i wręczanie nagród. Dziękuję również Zastępcy Burmistrza Miasta Sochaczew Markowi Fergińskiemu, Wiceprzewodniczącemu Rady Miejskiej Arkadiuszowi Karasiowi , Agacie Kalińskiej – Naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych, Annie Ulickiej Zastępcy Dyrektora MOSiR za obecność na naszej imprezie oraz wręczanie nagród oraz Panu Dyrektorowi Mieczysławowi Głuchowskiemu za otwarcie imprezy. Dziękuję wszystkim sponsorom oraz wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tej imprezy.

Zdjęcia autorstwa Macieja Frankowskiego, Mateusza Sikorskiego, Patryka Majewskiego

A A A
15.12.2017
godz.19:03

 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość